sobota, 22 marca 2014

Spacer z diabłem

Nie taki (jednak) diabeł straszny jak go malują - mówi pewne przysłowie. Dzisiaj na "tapecie" muzyk / producent z Niemiec - Sascha Ring udzielający się pod nazwą muzyki Apparat. Przewodnią muzyką, którą wykonuje kolega z Berlina to muzyka elektroniczna a właściwie jej wariacja.

Media elektroniczne piszą, że muzyk rozpoczynał swoją karierę tworząc muzykę przeznaczoną do klubów tanecznych, jednak ostatnimi czasy zwrócił się w stronę ambientu uzasadniając, że jest bardziej zainteresowany tworzeniem dźwięków niż bitów.

Mnogość ciekawych pomysłów aranżacyjnych, ciekawych sampli, pogłosów w muzyce producenta jest niespotykana. Elektronika została oswojona, dużo do powiedzenia mają wokale przy czym nie zawsze używane w sposób tradycyjny, służą raczej do opowiedzenie pewnej opowieści. Melancholia też może być piękna? Niby dużo tu smutku ale jakże... ugłaskanego. :)

Muszę przyznać że ciekawie się słucha muzyki Apparat. Polecam szczególnie nocne sesje. W tym miejscu znajdziecie linka do strony artysty, gdzie można posłuchać muzykę za free.

Poniżej dwa obrazy do utworów z 2 różnych płyt. Pierwszy z płyty Walls z 2007 roku i utwór "Arcadia" z gościnnym udziałem Thomas'a Yorke ze znanego tu i ówdzie Radiohead. Kolejny numer już z nowszego krążka z roku 2011 - The Devil's Walk - "Escape".

APPARAT - Arcadia

http://vimeo.com/81146872

 APPARAT - Escape


http://vimeo.com/50291630

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz