środa, 3 września 2014

Szkoła baletu

Zapraszam do zapoznania się z kolejnym debiutantem na światowej scenie muzycznej. Zespół nazywa się Ballet School i jak sami piszą w pewnym popularnym serwisie społecznościowym, stoją na czele nowego alternatywnego popu. Piękne melodie, rytmy i prawdziwe teksty.

Szkoła baletu to trójka młodych ludzi. Na czele zespołu stoi obdarzona nietuzinkowym głosem, pochodząca z Irlandii - Rosie Blair oraz Michael Collet grający na gitarze, który swoją urodę zawdzięcza japońsko - brazylijskiemu pochodzeniu. Pozostałym ogniwem jest perkusista Louis McGuire.

Jestem zachwycony klimatem, "produkowanym" przez to trio. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że "to już wszystko gdzieś było", co nie oznacza że jestem pod niemałym wrażeniem wyczarowanych dźwięków. Barwa wokalistki i autorki tekstów jest świetna a hipnotyczne dźwięki gitar i perkusji mają swój urok.

Alternatywny pop z domieszką indie rocka? "Głęboka miłość Cocteau Twins, The Cure i wczesnej Madonny do świeżego brzmienia pop. 21st Century Pop." Zobaczymy, zobaczymy. 


Dla zainteresowanych więcej informacji Tutaj.
Poniżej znajdziecie odnośniki do dwóch utworów zespołu. Zapraszam do zanurzenia się w tych dźwiękach.


BALLET SCHOOL - Crush

https://www.youtube.com/watch?v=ZgXwvvZNbt4 

 BALLET SCHOOL - Lux

https://www.youtube.com/watch?v=XDHNmioeTQM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz