wtorek, 12 sierpnia 2014

Poszukiwania

Tak jak w życiu, człowiek poszukuje drugiej połowy, szuka swojego miejsca, zajęcia czy też przekonuje się w miarę upływu czasu do tego, co mu się podoba a co nie... tak i ja przekopuję annały zasobów internetu i wyszukuję co fajniejsze (dla mnie oczywiście) i smakowitsze dźwięki. Tak było i tym razem. Moje muzyczne poszukiwania kolejny raz mnie nie zawiodły. 

Artystka nazywa się Jennie Abrahamson i okazuję się że nagrała właśnie kolejny album, który zwie się "Gemini Gemini". Jest to już czwarty krążek pochodzącej ze Szwecji wokalistki, znanej między innymi z występów podczas koncertów Petera Gabriela i wykonywania z nim utworu "Don’t Give Up".

Dźwięki, które "czytam" każą mi patrzeć w kierunku artystek typu Charlotte Martin i Kate Bush (naturalnie) a z drugiej strony brzmią one nieco nowocześniej i bliżej im do muzycznych dokonań Imogen Heap. Może te porównania nie do końca są trafne - każdy przecież czuje muzykę inaczej. Artystka ma bardzo ciekawy głos - delikatny ale jednocześnie czuć że potrafi wyczarować wiele ciekawych dźwięków ze swoich strun głosowych. Bozia dała talent.

Zapraszam do zapoznania się z fragmentem twórczości. Poniżej video do utworu "Phoenix" z albumu Gemini Gemini.JENNIE ABRAHAMSON - Phoenix

https://www.youtube.com/watch?v=Hrpk0lJEevk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz