poniedziałek, 19 października 2015

Samotność w wielkim mieście

Na początku roku miała miejsce premiera kolejnego albumu genialnego muzyka i kompozytora – Stevena Wilsona. Album nazywa się Hand. Cannot. Erase i jest to czwarta muzyczna odsłona opakowana jego własnym nazwiskiem. Wilson przez wiele lat tworzył albumy, inspirujące innych artystów, pod szyldem nieodżałowanego Porcupine Tree, którego działalność została zawieszona. Fanom art rockowych dźwięków znany jest również dzięki formacji Blackfield oraz bardziej ambientowego No-Man.

Najnowszy album opowiada o dziewczynie z wielkiego miasta, która jest otoczona codziennością wielkich aglomeracji. Umiera ona samotnie we własnym mieszkaniu. Nikt nie zauważa jej nieobecności pomimo tego, iż była otoczona przez rodzinę i przyjaciół. Miała pracę. Żadna z bliskich osób nie zainteresowała się jej osobą. Całkowite zobojętnienie. Z dnia na dzień stała się postacią anonimową. Jej ciało znaleźli po 3 latach.

Muzycznie otrzymujemy totalny eklektyzm. Od jazz i fusion poprzez rock progresywny oraz szlachetnego podejścia do muzyki pop. Dźwięki dla odważnych.

Poniżej najspokojniejszy utwór z płyty Hand. Cannot. Erase pt. "Perfect Life" oraz video do utworu z repertuaru Porcupine Tree.

STEVEN WILSON - Perfect Life
https://www.youtube.com/watch?v=gOU_zWdhAoE

PORCUPINE TREE - Lazarus
https://www.youtube.com/watch?v=mENmbZ5Ikto

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz