czwartek, 24 kwietnia 2014

Melancholijne dźwięki

Dzisiaj trochę mroczniejszej i cięższej muzyki serwowanej przez szwedzką Katatonię. Pionierzy doom metalu przez lata grania, cały czas trwali przy mocniejszych dźwiękach. Zespół miał co prawda odchyły do brzmień bliższych stylistyce rockowej, jednak zawsze dało się poznać że ma się do czynienia z niepowtarzalnym i oryginalnym tworem, w których żyłach płynie... metal.

Na pewno jednym z charakterystycznych elementów Katatonii jest oryginalny i nader wydający się wypruty z uczuć - głos wokalisty Jonas'a Renkse, jednego z liderów formacji. Słuchacze nie mający wprawy w odbiorze podobnej muzyki mogą poczuć się co najmniej dziwnie, gdyż muzyka zespołu ma często melancholijny a nawet depresyjny wydźwięk.

Spokojnie - mam się dobrze. Postaci katatoniczne schizofrenii występują rzadziej w krajach rozwiniętych...

Uwielbiam tego rodzaju muzykę. Ślinka cieknie tym bardziej iż, band przygotował nową Ep'kę pt. "Kocytean" gdzie znajdziemy kilka naprawdę świetnych utworów. Niektóre nawiązują jednoznacznie do stylistyki rocka progresywnego. Na tym "mini albumie" jest więcej przestrzeni, ciekawych dźwięków egzotycznych instrumentów ale również zapożyczeń z muzyki elektronicznej. Mam nadzieję że zespół pójdzie tą drogą i doczekam się naprawdę świetnego kolejnego krążka. 

Więcej informacji o zespole znajdziecie Tutaj.


Poniżej video do utworu "Day And Then The Shade" z płyty o tym samym tytule wydanej w 2009 roku.

KATATONIA - Day And Then The Shade

http://vimeo.com/7572998

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz